"Много недоволни от товарния сектор ще има. Ние в България имаме най-лошите пътища, но имаме най-модерната система. В Австрия се въведе една тол система, която беше изключително проста и евтина - нямаше договор, нямаше общи условия. Хората, които въведоха и разработиха тази тол система у нас, никога през живота си не са заплащали пътна такса на моторно превозно средство по-голямо от лека кола. Те нямат представа нито как се заплаща, нито защо се заплаща", предвижда председателят на българско обединение на шофьорите Христо Радков.
"Вече вървим към оборудване, с бавни темпове се случват нещата, защото все още нямаме договори с доставчиците на GPS-тракери. Те не са постигнали своите договорки с националните доставчици на услугата. На практика все още сме в една позиция на изчакване. Казахме на колегите да направят своите заявки до 6 март, за да спазим сроковете за доставка.
Това заяви от своя страна председателят на Конфедерацията на автобусните превозвачи Магдалена Милтенова.
Тя сподели, че имат уверението на един от националните доставчици на услугата за 10-дневна доставка.
Двамата дадоха оценки на стартиралата преди дни тол система в предаването "Денят ON AIR".
"Надявам се до 27 март, както се разбрахме с правителството, да оборудваме всички превозни средства, но в момента ползваме маршрутни карти. Факт е, че март няма критерий за това дали ще се съберат средствата. Заради това ще изчакаме април. Въвели сме една от най-високотехнологичните тол системи, една от най-модерните. Но това създава проблеми със закупуването на маршрутните карти, допълни Милтенова.
Тя вярва, че уговорените 100 млн. ще бъдат събрани и до увеличение няма да се стига.
Припомняме, че тол системата стартира след заплахи на превозвачите протести и технически проблеми.