Американката не остави никакви шансове на екзекуторката на Цветана Пиронкова.
Световната номер 1 в женския тенис Серина Уилямс защити успешно титлата си в турнира от Големия шлем „Уимбълдън"
Във втория сет поставената под номер едно в схемата тенисистка заигра още по-силно и проби на два пъти Звонарьова, за да спечели с 6-2, с което достигна и до успеха в мача за общо игрално време от само 66 минути.
Това е четвърта титла на "Уимбълдън" за Серена Уилямс и общо 13-а за нея в турнирите от Големия шлем.
"Фаталната" титла за 28-годишната по-малка сестра Уилямс я нарежда на шесто място във вечната ранглиста на тенисистките, печелили турнири от Големия шлем. Тази година американката бе безкомпромисна и не допусна загубен сет в похода си към титлата.
Това пък бе първи финал за Звонарьова на турнир от Голямата четворка. Тя отстрани на полуфиналите Цветана Пиронкова, която остави отлични впечатления с играта си на свещената трева в "Ол Инглънд Клъб".