Представител на летището в Кайро съобщи, че 19 частни самолета със семействата на богатите египетски и арабски бизнесмени са отлетели от Египет, предаде МИГнюз. Източник, пожелал анонимност, съобщи, че страната напускат представители на деловия елит, приближени до президента Хосни Мубарак и по-голямата част от самолетите са се насочили към Дубай. Снощи Израел изпрати извънреден самолет на "Ел Ал" с който евакуира над 200 израелски туристи от Египет.
Вчера Мубарак назначи началника на разузнаването Омар Сулейман за вицепрезидент. Той взе това решение на извънредно заседание на държавното ръководство в президентския дворец.
Министърът на гражданската авиация на Египет Ахмед Шафик е натоварен със задачата да състави ново правителство, след като кабинета на Ахмед Назиф подаде оставка под натиска на Мубарак.
Държавният глава, обаче, отказа да коментира въпроса за своята оставка, поискана от опозиционни лидери и протестиращите.
Председателят на парламента на страната Ахмед Фатхи Сурур обяви, че не се планират предсрочни избори. Следващите избори за държавен глава трябва да се проведат през септември. Мубарак заема поста от октомври 1981 г. насам.
Снощи в Белия дом се е провела среща, на която е било обсъдено положението в Египет, предадоха световните агенции. Присъствали са вицепрезидентът Джо Байдън, държавният секретар Хилъри Клинтън, ръководителят на ЦРУ Лион Панета и други. Президентът Барак Обама не е присъствал, но е бил информиран за срещата. Той също е провел среща със съветниците си по същата тема. Подробности засега не се съобщават.
Обама призова управляващите в Египет да се въздържат от употреба на сила. Същият призив отправиха френският президент Никола Саркози, германският канцлер Ангела Меркел и британският премиер Дейвид Камерън, както и президента на ЕС Херман ван Ромпой.
Във Вашингтон и Париж се проведоха протести срещу Мубарак. Протести, както в подкрепа на събитията в Египет, така и срещу собствените власти, се проведоха и в Йемен и Йордания.