Kад 2500 души у нас са издържали теста на МЕНСА, а членовете на дружеството са над 2000, заяви пред БНР председателят на УС на МЕНСА-България Христо Радков.
Вече повече от тодина в София се правят по две оценявания месечно, в Пловдив също, но отскоро. Във Варна има по един тест на всеки 3 месеца. Резултатите се признават в цял свят.
Преди години е имало депутати, които са били членове на МЕНСА, но в този парламент официално няма такива, сподели Радков.
На поканата към бъдещите депутати да положат теста безплатно не се е отзовал нито един човек от парламентарно представените партии.
МЕНСА е най-голямото, най-старото дружество на хора с висок коефициент на интелигентност в света.
Тестът е променен и вече максималният резултат, който може да се постигне е 156+. Това прави постижението на българката Даниела Симидчиева недостижимо.
„Резултатът ми от теста на МЕНСА няма как да бъде подобрен, защото преди няколко години тестът беше сменен и сега скалата е съвсем различна. В момента максималният резултат, който може да се постигне е 156+.” – коментира Даниела Симидчиева, призната за най-умната жена в света именно чрез теста на МЕНСА.
Тя сподели, че е попаднала на теста случайно, но той е подобрил значително самочувствието ѝ, както и това на децата ѝ. Две от тях вече също са членове на организацията.
Всеки има право да се яви два пъти на теста. Като минимум трябва да измине една пълна календарна година между първото и второто явяване. Но във всички случаи, никаква подготовка не може да ви помогне да дадете по-добър резултат. Тестът е построен така, че моментното състояние е единственото, което може да ви помогне за малко по-добър резултат, примерно – да се наспите по-добре.